Predstavujeme nový projekt Sphere pre život

Veľmi nás teší, že vám môžeme predstaviť náš nový projekt Sphere pre život, vďaka ktorému sa aj program Sphere chce pripojiť k myšlienke udržateľnosti a spoločenskej zodpovednosti.

Je to citlivá a obšírna téma, pod ktorou si môže každý predstaviť niečo iné. Od zlepšenia medziľudských vzťahov, cez lepšie podmienky pre život náš a našich detí až po zodpovedné podnikanie.

V rámci projektu Sphere pre život by sme chceli upriamiť pozornosť k partnerom, alebo konkrétnym produktom, ktoré spĺňajú podmienky udržateľného rozvoja a tým sa snažia prispieť k lepšiemu životu.

Uvedomujeme si, že s touto myšlienkou prichádzame v dobe, ktorá nie je z ekonomického, ani ľudského hľadiska jednoduchá. Pandemická situácia má za následok neistotu na trhu a  prudké zvyšovanie cien kvôli inflácií a ďalším faktorom. Nemáme v úmysle komukoľvek hovoriť, čo má a nemá kupovať, alebo ako sa má a nemá správať.

Mnoho ľudí sa dostalo do situácie, kedy v dlani obracajú každé euro. Možno práve táto doba nás prinúti viac sa zamýšľať nad tým, čo a v akom množstve nakupujeme, čo konzumujeme a ako sa v rámci celej spoločnosti správame.

Dobrým začiatkom je napríklad to, že sa začneme viac zaujímať a vyhľadávať informácie o tom, koľko litrov vody sa spotrebuje pri výrobe jedného bavlneného trička, alebo džínsov. V akých podmienkach sú chované zvieratá a ako sa na náš stôl dostáva väčšina potravín? Niektoré fakty sú tak šokujúce a kruté, že nás privedú k úvahe o tom, koľko toho vlastne reálne potrebujeme a spotrebujeme. 

Možno sa viac začneme zaujímať o dianie vo svojej obci, mestskej časti, o našich blízkych, susedov, či kolegov. Možností ako zlepšiť život sebe a svojmu okoliu je nekonečné množstvo a je na každom z nás ako sa k tomu postavíme. Tým najdôležitejším je začať.

Takže: MY PRÁVE ZAČÍNAME

Téma udržateľnosti v dnešnej dobe výrazne rezonuje. Aj vernostný program Sphere sa chce pripojiť k iniciatíve globálnej udržateľnosti a vytvoriť tak lepší život pre každého z nás. Chceme, aby naše podnikanie bolo zodpovedné, a aby všetky naše činnosti prispievali ku zlepšeniu vztahov v spoločnosti aj vzťahu k životnému prostrediu.

Ďalšie inšpirácie zo Sphere pre život

EKO TOPÁNKY

Životné prostredie, a teda ani planéta, nie sú v najlepšom čase. Spoločnosť Ekotopánky sa aktívne podieľa na zvyšovaní povedomia a spájaní síl s cieľom zabezpečiť lepšiu budúcnosť. Pracujú na tom prostredníctvom ponuky výrobkov od značiek, ktoré svoju environmentálnu filozofiu preklopili do svojich výrobných procesov.
Ekológia a udržateľnosť sú piliermi ich filozofie, preto v tejto ponuke nájdeš iba vysoko kvalitné výrobky vyrobené výlučne z prírodných materiálov pomocou výrobných procesov šetrných k životnému prostrediu. Pevne veríme, že ak spoločne vykročíme zelenou cestou, vybudujeme tým zelenú budúcnosť aj tých najmenších.

Čítať viac

Viete koľko vody denne zjeme?

Podľa organizácie GRACE Communications Foundation tvoria potraviny, ktoré jeme, dve tretiny celkovej spotreby vody. Ako je to možné? Jednoducho! Musíme totiž vziať do úvahy druhotnú spotrebu vody, tzv. „virtuálnu vodu“, ktorá sa spotrebuje na výrobu potravín. Ale samozrejme nielen potravín, ale aj oblečenia atď.

Čítať viac

Prírodná kozmetika Mylo

Prednedávnom sme okrajovo načali tému ekológie a udržateľného životného štýlu. Dnes budeme pokračovať na tému prírodnej kozmetiky. Vo Sphere sa snažíme podporovať aj lokálnych podnikateľov. Hovorí sa, že ak podporujete malý biznis, podporujete sen. Jedným konkrétnym splneným snom je aj značka Mylo.

Čítať viac

Fast Fashion

Pojem Fast Fashion v poslednej dobe ostro rezonuje v spoločnosti. Prostredníctvom sociálnych sietí na tento nechvályhodný fenomén už dlhší čas upozorňujú aktivisti a blogeri. V obchodných Fast Fashion reťazcoch sa kolekcie obmieňajú každý týždeň. Čo je moderné dnes, nemusí byť zajtra. Každý trend z dielne veľkých módnych domov sa stal vďaka tzv. rýchlej móde dostupným pre každého.

Čítať viac